KOBELCO iNDr

Patentovaný a inovativní systém chlazení zapouzdřeného motoru „iNDr“, ve spojení s KOBELCO hydraulickým systémem umožňují dosahovat mimořádně nízkých hodnot hluku motoru i hydraulické soustavy. Současně dochází také k výrazné úspoře paliva, oproti srovnatelným strojům i oproti předchozím typům stejného stroje KOBELCO.

Motor je uložen v samostatném, uzavřeném prostoru. Díky tomu byla výrazně sníženy hodnoty hluku stroje v kabině i v okolí stroje. Dalším zvláštností strojů KOBELCO je specifická cirkulace chladícího vzduchu. Vstup je v levé části za kabinou a výstup v pravé části nahoře nad zádí.

Díky této konstrukci nasávání vzduchu k motoru je chlazení motoru dokonalejší. To výrazně přispívá ke snížení spotřeby paliva.

Současně je však také minimalizováno množství prachu v nasávaném vzduchu do prostoru chladičů i do motorového prostoru. Nasávaný vzduch prostupuje nejdříve jemnými, lehce, která zachytí zbytek nečistot.

Tato síta se dají lehce vyjímat, k vyčištění (vyfoukání) a samotné chladiče je tudíž potřeba čistit jen mimořádně, až při práci ve vysoce prašném prostředí.